W związku z ponownym zamknięciem instytucji kultury, Muzeum Niepodległości (MN) w Warszawie udostępniło online wystawę "Kobiety dla Niepodległej" - poinformowała PAP Magdalena Kukawska z dział promocji i marketingu MN.

"Na wystawie prezentujemy pięć obrazów przedstawiających trzy kobiety, których niezłomna postawa była symbolem walki o wolną Polskę – Annę Gudzińską, Halinę Krahelską oraz Marię Dulębiankę. O obrazach prezentowanych na wystawie opowiedzą dr hab. Jolanta Załęczny, dr Beata Michalec, dr Izabela Mościcka, Ewelina Pilawa oraz Natalia Roszkowska" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Jak wyjaśniła Kukawska, wśród prezentowanych dzieł znajdą się m.in. obrazy Aleksandra Sochaczewskiego. "Kolekcja jego obrazów i szkiców jest na stałe prezentowana w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – oddziale Muzeum Niepodległości w Warszawie" - napisała.

Film z wernisażu oraz prezentacji dzieł dostępny jest na Fb Muzeum Niepodległości.

Wystawa "Kobiety dla Niepodległej" powstała w ramach przedsięwzięcia "Galeria Malarstwa Historycznego", które jest realizowane w MN od 2018 r.

Więcej informacji na stronach: https://www.facebook.com/MuzeumNiepodleglosci/videos/862536094576349 i http://muzeum-niepodleglosci.pl/xpawilon/wydarzenia/kobiety-dla-niepodleglej/.