16 października na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury (MTM) w Warszawie odbędzie się polska premiera musicalu Stephena Dolginoffa "Thrill me. Historia Leopolda i Loeba". Jej reżyserem jest Tadeusz Kabicz.

"Thrill me to polska premiera musicalu autorstwa Stephena Dolginoffa, gdzie punktem wyjścia jest historia legendarnego duetu, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku" - poinformowała PAP Agnieszka Kowacka z MTM.

Jak wyjaśniła Kowacka, premierą tego musicalu MTM zainauguruje sezon teatralny 2020/21.

"Thrill me to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei" - napisano na stronie MTM.

"Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb – pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię The Thrill Killers" - czytamy w opisie akcji przedstawienia.

Jak podkreślono, "ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiła inspirację dla filmu Sznur Alfreda Hitchcocka i Funny Games Michaela Hanekego".

Reżyserem przedstawienia jest Tadeusz Kabicz. Za koncepcję sceniczną odpowiadają Tadeusz Kabicz i Maciej Pawlak. Animacje przygotowała Karolina Jacewicz. Za reżyserię świateł odpowiada Dariusz Albrycht.

Występują: Maciej Pawlak (laureat tegorocznej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii "Najlepszy Wokalista Musicalowy"), Marcin Januszkiewicz, Filip Kosior (gościnnie) i Mirosław Zbrojewicz (gościnnie). Na fortepianie zagra Karina Komendera.

Premiera "Thrill me. Historii Leopolda i Leoba" - 16 października o godz. 19 na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury (ul. Jagiellońskiej 26). Kolejne przedstawienia - 17 i 18 października br.