Dzięki platformie MOJEeKINO wystarczy kilka kliknięć myszy, by przenieść się do wirtualnych sali ulubionych kin. W projekcie uczestniczy 40 placówek z całej Polski. Każda z nich opracowała program skrojony na potrzeby swoich widzów. Przygotowany repertuar ulega cyklicznym zmianom, jest ponadto wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne czy festiwale filmowe. 1 - 8 października odbywały się będą pokazy filmów uczestniczących w 10. Festiwalu Transatlantyk. Natomiast 2 - 10 października użytkownicy serwisu będą mogli uczestniczyć w projekcjach dzieł wyświetlanych w ramach 18. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy w cyklu #kinoMŁODOŚĆ.

Platforma została przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlana jest z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Reklama

By skorzystać z serwisu należy się zarejestrować. Następnie można zajrzeć do wybranego kina i sprawdzić jego repertuar lub wybrać film spośród wszystkich tytułów znajdujących się na platformie. Kliknięcie na plakat wybranej produkcji przenosi na podstronę, gdzie można zarówno przeczytać opis dzieła, jak i kupić bilet na seans – po kliknięciu na przycisk „kup od” użytkownik wybiera kino, od którego chce zakupić bilet, po czym dokonuje płatności internetowej - część środków z transakcji przekazywana jest wskazanej placówce. Zakupiony film można znaleźć w zakładce „Moja Strefa”, gdzie będzie on dostępny przez 48 godzin od momentu zakupu. Nie dotyczy to pokazów festiwalowych/jednorazowych, w ich przypadku czas dostępu zawsze określony jest w opisie.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są: Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.