W E-Kinie Pod Baranami prezentowane są zarówno filmy jeszcze niedawno wyświetlane na wielkich ekranach, jak i starsze produkcje, które powinien znać każdy kinoman.

Chcesz poczuć się jak w kinie, nie wychodząc z domu? Odwiedź wirtualne E-Kino Pod Baranami. Wystarczy się zarejestrować, zapłacić za bilet i można rozpocząć kinematograficzną ucztę. W bazie serwisu znalazły się zarówno tytuły najnowsze, jak i klasyka gatunku. Od końca września organizowane są także bezpłatne pokazy filmowe.

By skorzystać z bazy platformy należy się zarejestrować. Po rejestracji można przejść do wyszukania tytułu – po kliknięciu na plakat wybranego filmu widz przekierowywany zostaje do zakładki, gdzie może zarówno przeczytać opis dzieła, jak i kupić „bilet” na seans online.

E-kino przygotowało wideoinstrukcję korzystania z serwisu===>

Dostęp do bazy filmów E-Kina Pod Baranami jest płatny, jednak w ofercie platformy znalazły się także darmowe atrakcje dla miłośników filmu.

29 września zainaugurowany został cykl bezpłatnych pokazów filmowych online pod hasłem "Otwarte E-Kino", który potrwa aż do grudnia.

29 września w jego ramach odbył się wirtualny seans niezwykłego dokumentu „Powitanie słońca” Stéphane Haskella. To historia osobistego sukcesu i uzdrowienia, ukazująca uniwersalną siłę jogi. Pokazowi towarzyszyła sesja jogi online prowadzona przez Malwinę Rzonca ze Szkoły Jogi "Mayura" w Krakowie.

Październikowy pokaz skupi się wokół postaci pisarza Jerzego Pilcha, będącego bohaterem dokumentu Adama Lewandowskiego „Film o Pilchu”. Filmowy portret literata tworzą jego przyjaciele – między innymi Janusz Głowacki, Andrzej Grabowski, Andrzej Stasiuk oraz Wojciech Kuczok – którzy wskazują na charakterystyczne cechy warsztatu pisarza i jego pozaartystyczne pasje. Narrację uzupełniają wypowiedzi samego bohatera, który wspomina czasy dzieciństwa i młodości oraz szczególną rolę Krakowa w swoim życiu. Projekcji towarzyszyć będzie wirtualne spotkanie z reżyserem filmu, Adamem Lewandowskim oraz Katarzyną Kubisiowską, autorką książki "Pilch w sensie ścisłym. Pierwsza biografia". Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojtusik.

W listopadzie projekt "Otwarte E-Kino" zabierze widzów w podróż do epoki kina niemego poprzez pokaz melodramatu "Poza skałami". Film niemy z udziałem legendarnego Rudolpha Valentino i olśniewającej Glorii Swanson przez lata uznawano za zaginiony. W 2000 roku został jednak odnaleziony i pieczołowicie odrestaurowany przez Nederlands Filmmuseum (dziś EYE Filmmuseum) w Amsterdamie. Obraz wyreżyserował Sam Wood – współtwórca słynnego "Przeminęło z wiatrem". "Poza skałami" to opowieść o młodej kobiecie, która planuje ślub ze starszym milionerem, ale podczas podróży poślubnej zakochuje się w przystojnym arystokracie. Film zostanie zaprezentowany z przygotowaną specjalnie na tę okazję muzyką "na żywo" wykonaną przez duet Maciej Trifonidis & Marek "Smok" Rajss.

Grudniowe spotkanie także wzbogaci piękna muzyka będąca istotą filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" - inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu. W jego postać wcielił się fenomenalny Dawid Ogrodnik, nagrodzony na Festiwalu w Gdyni za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Najnowsze dzieło Macieja Pieprzycy ("Chce się żyć", "Jestem mordercą") zostanie zaprezentowane na platformie e-kinopodbaranami.pl w wersji z audiodeskrypcją.

Dostęp do pokazów jest nieodpłatny, obowiązują jednak zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Dostęp do pokazów mają jedynie zarejestrowani użytkownicy platformy www.e-kinopodbaranami.pl.