Wydarzenie "Special Cannes 2020", przygotowane we współpracy z Radą Miasta Cannes, odbędzie się w Palais des Festivals w dniach 27-29 października. Zaprezentowane zostaną cztery filmy z oficjalnej selekcji 2020, krótkie metraże oraz filmy z sekcji Cinefondation.

Jak poinformowali organizatorzy festiwalu w komunikacie, podczas "Special Cannes 2020" zaprezentowane zostaną cztery filmy z oficjalnej selekcji 2020, krótkie metraże oraz filmy z sekcji Cinefondation. "Wydarzenie zainauguruje pokaz The Big Hit! Emmanuela Courcola z Kadem Meradem w obsadzie, a zakończy projekcja The French Tech Bruno Podalydèsa, w której udział wezmą reżyser i aktorka Sandrine Kiberlain. Wyświetlone zostaną także "True Mothers" japońskiej reżyserki Naomi Kawase i debiutancki film pochodzącego z Gruzji Dea Kulumbegashviliego Beginning".

Jak podkreślił prezes festiwalu Pierre Lescure, organizacja festiwalu przez ratusz w październiku to powód do zadowolenia, tak jak powodem do smutku była informacja, że impreza nie odbędzie się w maju. "Dzięki tej współpracy filmy z oficjalnej selekcji zostaną pokazane na Croisette. To wspólna droga do Cannes nas, jego mieszkańców i wszystkich profesjonalistów, z którymi co roku współpracujemy" - powiedział, cytowany w komunikacie.

Reklama

Delegat generalny festiwalu Thierry Fremaux zaznaczył, że wybór czterech filmów z oficjalnej selekcji, konkursu filmów krótkometrażowych, konkursu szkół filmowych oraz kolacje i spotkania są "odzwierciedleniem szczęścia, które będziemy czuć wszyscy w październiku". "Filmy z oficjalnej selekcji są obecnie wyświetlane dla kinomanów we Francji, Europie i na całym świecie. To świetny znak, że zatrzymają się w Cannes, zanim nasza uwaga skieruje się na sezon 2021" - ocenił.

Następny 74. festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 11-22 maja 2021 r.