Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim - zachęca kierownictwo Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Muzeum informuje zwiedzających, że specjalnie dla nich przygotowało także „strefę słuchania” w sali koncertowej, w której będzie można wysłuchać nagrań z występów pianistów z Konkursów Chopinowskich. W „strefie słuchania” będą zapewnione odstępy i limity słuchaczy zgodne z przepisami sanitarnymi dla sal koncertowych.

Rekomendujemy zakup biletów do Muzeum drogą online na stronie: www.bilety.nifc.pl. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone m.in. zmiany w funkcjonowaniu Muzeum:

- godziny otwarcia: 11.00-19.00, kasy będą czynne do 18.15;

- ograniczenie liczby zwiedzających do 60 osób na godzinę;

- obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do Muzeum, konieczność użycia nitrylowych rękawiczek i maseczek przez gości podczas zwiedzania (prosimy o ich przynoszenie);

- nagrania z Sali Kompozytor będą udostępnione poprzez QR kody, w celu słuchania należy korzystać z własnych urządzeń mobilnych i słuchawek.

Dziękujemy za wyrozumiałość dla obowiązujących ograniczeń i zachęcamy również do uczestniczenia w wydarzeniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina realizowanych on-line, w tym szczególnie w weekendowych transmisjach recitali fortepianowych z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina dostępnych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych.