Na Dużej Scenie stołecznego Och-Teatru od 22 czerwca będzie można obejrzeć przedpremierowe pokazy komedii Michaela Jacobsa "Oszuści" w reżyserii Jana Englerta. Premiera przedstawienia odbędzie się jesienią br.

"Marcowa premiera +Oszustów+ Michaela Jacobsa w reżyserii Jana Englerta nie odbyła się, jednak zaplanowaliśmy pokazy przedpremierowe - 22-24 czerwca oraz 9-10 lipca na Dużej Scenie Och-Teatru" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa teatru Klaudyna Desperat.

Zapowiedziała, że premiera przedstawienia odbędzie się jesienią br.

"Wysokiej próby komedia, zbudowana z intryg i sieci małych kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Amerykański dramatopisarz Michael Jacobs zadaje w +Oszustach+ pytania o kondycję współczesnej rodziny oraz o małżeńską nudę. Temat poważny, ale podany lekko i z poczuciem humoru" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Na scenie widzowie zobaczą "trzy pary współczesnych kochanków": Monikę (Beata Ścibakówna) i Howarda (Piotr Grabowski), Sama (Zbigniew Zamachowski) i Grace (Gabriela Muskała) oraz ich dzieci Michelle (Michalina Łabacz) i Allena (Filip Pławiak).

Przekładu sztuki dokonał Michał Ronikier. Scenografię zaprojektował Arkadiusz Kośmider, a kostiumy - Dorota Williams. Autorem opracowania muzycznego jest Agnieszka Szczepaniak.

Przedpremierowe pokazy "Oszustów" - 22-23 czerwca i 9-10 lipca o godz. 19.30 na Dużej Scenie Och-Teatru.