"Spektakl +Boże mój!+ na podstawie dramatu izraelskiej pisarki Anat Gov to historia spotkania psychoterapeutki, matki samotnie wychowującej autystycznego chłopca, z pacjentem, który podaje się za Boga. I choć początkowo wydaje się, że jest to rutynowa sesja pacjenta z zaburzeniami osobowości, szybko okazuje się, że być może tajemniczy Pan B. mówi prawdę" - napisał w informacji przesłanej PAP Radosław Lubiak z Mazowieckiego Instytutu Kultury (MIK).

Zwrócił uwagę, że w przedstawieniu "role nieustanie się zmieniają, bohaterowie grają przed sobą, żartują, próbują ukryć prawdziwe uczucia, prowokują się wzajemnie, nawet ranią".

"Wszystko po to, by w końcu z akceptacją przyjąć to, co niesie im życie, by zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne. Czy jest to miłość, wiara, otwarcie na innych, czy też jeszcze coś innego?" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Jak napisano na stronie MIK, sztuka Anat Gov "nie daje prostych i gotowych rozwiązań, ale z pewnością daje nadzieję i nie pozostawia obojętnym". "Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili" - napisano o spektaklu.

Przekładu sztuki dokonała Agnieszka Olek. Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne - Marek Pasieczny. Scenografię zaprojektowały Joanna Macha i Marcelina Początek-Kunikowska. Za kostiumy odpowiedzialna jest Agnieszka Werner-Szyrle.

Występują Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz.

Spektakl Teatru Mazowieckiego "Boże mój!" będzie można obejrzeć online na kanale YouTube MIK 19 czerwca o godz. 19. Będzie tam dostępny do niedzieli 21 czerwca. Pokaz z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

www.facebook.com/teatrmazowiecki