Po tygodniach izolacji i spotkań z widzami tylko online Teatr im. Juliusza Słowackiego wznawia spektakle na żywo. W czerwcu i lipcu będą one wystawiane na wszystkich trzech scenach. Na początek - 19 czerwca - plenerowy koncert "Otwieramy głowy".

Podczas koncertu zorganizowanego w ramach obchodów Dni Małopolski, zabrzmią piosenki ze spektakli m.in. z "Turnus mija, a ja niczyja", "Lalka", "Hamlet". Zespół artystyczny wystąpi na balkonie, publiczność będzie zgromadzona przed budynkiem na placu Świętego Ducha, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Sto pierwszych osób, które kupią bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Będzie też pula biletów na koncert do kupienia: są już dostępne online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza.

W okresie letnim spektakle będą wystawiane na wszystkich trzech scenach: Dużej, Miniaturze i w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Od 19 czerwca do końca lipca będzie można zobaczyć spektakle: "Chory z urojenia", "Born by Boney M.", "Hamlet", "Smok!", "Imię róży", "Lalka", "Bóg mordu", "Turnus mija, a ja niczyja", "Miłość", "Wojna polsko–ruska pod flagą biało-czerwoną", "Bóg, ja i pieniądze", "O kotach" oraz pokazy grupy IMPRO KRK.

Widzowie pierwszego wystawianego po przerwie spektaklu 20 czerwca – "Chory z urojenia" otrzymają kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego główną rolę.

Sezon – z powodu pandemii koronawirusa inny niż wszystkie – zamkną dwa przedpremierowe pokazy "Ameri cane" w reżyserii Mirka Kaczmarka, spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią.

W Teatrze im. Słowackiego dla zachowania bezpieczeństwa widzów i pracowników wprowadzono zasady, które będą obowiązywać aż do odwołana. "Teatr otwieramy dla widzów na godzinę przed planowanym wydarzeniem. Udostępniamy połowę widowni - co drugie miejsce w każdym rzędzie z możliwością zajęcia miejsc obok siebie przez osoby mieszkające wspólnie, członków rodziny lub niepełnosprawnych z opiekunem. Przy wejściach umieszczone będą bezdotykowe dezynfekatory, a w budynku obligatoryjne jest zasłanianie ust i nosa" – powiedziała PAP rzecznika prasowa Teatru Marta Pawlik.

Szczegóły dotyczące zabezpieczeń sanitarnych Teatr umieścił na swojej stronie internetowej.