„Zagramy dla widowni wypełnionej zaledwie w połowie, zachowując dystans społeczny także na scenie, ale ze stuprocentową energią i emocjami dalekimi od jakiegokolwiek dystansu” – powiedziała rzeczniczka prasowa Capitolu Joanna Kiszkis.

Pierwszym koncertem po przerwie będzie 14 czerwca recital Justyna Szafran złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego. Niedzielny recital połączony będzie z premierą płyty artystki, którą będzie można kupić po koncercie.

Zespół Capitolu w pełnym składzie pojawi się na Dużej Scenie w sobotę 20 czerwca podczas koncertu #Wracamy. „Zwykle o tej porze roku graliśmy koncert na zakończenie sezonu, tym razem pożegnanie będzie podwójne. To koniec sezonu, a zarazem koniec czasu teatralnej kwarantanny” – dodała rzeczniczka.

W repertuarze znalazły się piosenki z „Rat Packa”, „Gracjana Pana” i „Mocka. Czarnej burleski”, z „Mistrza i Małgorzaty” oraz z „Idioty”, który okazał się najchętniej oglądanym spektaklem z archiwów Capitolu online.

Koncert będzie też muzycznym wspomnieniem czasu izolacji. Ze sceny zabrzmią na żywo internetowe przeboje, nagrywane w domach: #hot16challenge, domowe covery i „Bądź obok mnie”, czyli piosenka, którą zespół Capitolu nagrał dla szpitala przy Koszarowej.

Bilety na oba koncerty są już w sprzedaży.