„Namiętna kobieta” Kay Mellor w reżyserii Macieja Englerta to brawurowa komedia liryczna, przebój kilku warszawskich sezonów teatralnych, ponad 240 przedstawień, spektakl, który bił rekordy frekwencji. Na pokaz online zaprasza Teatr Współczesny w Warszawie już 16 maja o godzinie 17.00.
ikona lupy />
Media

Wieczór z „Namiętną kobietą” – jak pisał jeden z krytyków teatralnych – to „…wieczór i dla szeregowego widza, i dla miłośnika sztuki teatru – tej prawdziwej, nie zaś polegającej na nieustannym penetrowaniu prawdziwych czy mniemanych głębi ludzkiej duszy”.

Namiętna kobieta to Betty (Marta Lipińska). Lato życia w pełni a i sprawy rodzinne „w rozbiegu”, bo to dzień ślubu syna (Piotr Adamczyk). Orszak weselny u bramy, państwo młodzi w pełnym rynsztunku, a Betty wsiąka jak kamfora. Jedyny syn się żeni; trzeba gdziekolwiek uciec od wydarzenia, które na kochającą mamę spada jak cios. Dokąd? Jak najdalej, więc …do lamusa wspomnień; lamus i azyl jak wiadomo, przeważnie na strychu. Lecz od życiowych przyssawek rejterada niełatwa. Spieszą, by opleść Betty jak bluszcz (niezbyt zdrowa roślina…)

ikona lupy />
Media

Już się wspięli w ślad za nią: i syn i mąż (Krzysztof Kowalewski). Jako pierwszy na strychu zjawił się amant z lat, gdy „upały młodości” były w pełni (Andrzej Zieliński) . „Zjawił się” w całym tego słowa znaczeniu. Więc Betty uciec może tylko wyżej a potem jeszcze wyżej… dokąd?...To wszystko w wybornej komedii z cudną grą aktorów. O takich sztukach mawia się: „ to se ne vrati…” ale se vratilo we Współczesnym, bo to był dopiero 2004 rok.

„Namiętna kobieta” - komedia Kay Mellor w przekładzie Elżbiety Woźniak

Pokaz online Teatru Współczesnego w Warszawie już 16 maja o godz. 17.00.

  • Reżyseria - MACIEJ ENGLERT 
  • Scenografia - MARCIN STAJEWSKI
  • Kostiumy - ANNA ENGLERT
  • Zdjęcia - MICHAŁ ENGLERT
  • Na scenie: MARTA LIPIŃSKA, PIOTR ADAMCZYK, KRZYSZTOF KOWALEWSKI, ANDRZEJ ZIELIŃSKI oraz KINGA TABOR.

Premiera w Teatrze Współczesnym w 2003 r. Spektakl przeniesiony do Teatru TV w 2010 r.

Dossier spektaklu oraz link do pokazu dostępny na stronie: www.wspolczesny.pl >>>