Antyczna tragedia Sofoklesa przeniesiona do zamieszkanego przez bezdomnych parku na dolnym Manhattanie. „Dramat Głowackiego opowiada o tym, jak raj przybrał wymiar piekła” – mówił reżyser. Spektakl dostępny jest bezpłatnie online do 22 maja br. w serwisie Ninateka.pl.

„Dramat Głowackiego jest historią o współczesnej Ameryce, miejscu, do którego ludzie przybywają, by tkwić tam w stanie beznadziei. Dla Pchełki i Saszy Ameryka była rajem. Ponieważ wizja raju upadła, «Antygona» opowiada o tym, jak raj przybrał wymiar piekła” – mówił reżyser.

Antyczna tragedia Sofoklesa przeniesiona do zamieszkanego przez bezdomnych parku na dolnym Manhattanie. W Tomkins Square Park drzemie na ławce Sasza, rosyjski Żyd, malarz z Petersburga, zamknięty w sobie, milczący, wieczny uciekinier. Za chwilę pojawią się Portorykanka Anita i Pchełka, cwaniaczek z Polski, epileptyk, mitoman, błazen, który z każdego nieszczęścia potrafi zrobić wygłup. Kiedyś mieli swoje pragnienia i aspiracje. Teraz park i ta ławka to wszystko, co pozostało im z życia. Anita chce wyprawić godny pogrzeb swemu ukochanemu, który zamarzł w parku, i pochować go w osobnym grobie, nie we wspólnej mogile, gdzie bezimiennie grzebie się wszystkich bezdomnych. Za niecałe 20 dolarów Sasza i Pchełka podejmują się odnaleźć nieboszczyka.

Spektakl dostępny jest bezpłatnie online do 22 maja br. w serwisie Ninateka.pl >>>