13. edycja Suwałki Blues Festival może odbyć się w innej niż dotychczas formule i w innym czasie, np. w październiku. Termin w lipcu jest zagrożony - poinformowała PAP dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) Alicja Andrulewicz.
Reklama

Suwałki Blues Festival to największy w Polsce festiwal bluesowy. W tym roku miał odbyć się w dniach 9-12 lipca. "W tej formule na pewno się nie odbędzie. Mała jest także szansa, by zorganizować nawet polską wersję dwudniowego festiwalu, bo już powinniśmy podpisywać z umowy z muzykami" - powiedziała PAP Andrulewicz.

Dyrektor SOK dodała, że nie wiadomo, czy w lipcu będzie można organizować imprezy masowe, zatem nie może dokonywać żadnych formalności. Andrulewicz powiedziała PAP, że jest także pomysł, by festiwal odbył się w październiku na hali Suwałki Arena. Impreza miałaby charakter jednego koncertu, podczas którego wystąpi pięć polskich gwiazd bluesa.

Suwałki Blues Festival co roku gromadzi tysiące fanów tej muzyki. Kwartalnik "Twój Blues" trzy razy (w 2008, 2012 i 2017 r.) uznał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. Suwałki Blues Festival jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Ubiegłoroczny budżet festiwalu wyniósł 1,7 mln zł.W 2019 roku widzowie wysłuchali ok. 50 koncertów, które odbywały się na kilku scenach w centrum miasta, ale także w klubach i barach. Na scenie wystąpiło ponad 200 muzyków.