Teatr im. Jaracza w Olsztynie poinformował w środę, że nie odbędą się XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne, które miały się rozpocząć 27 marca. Odwołane zostały także inne spektakle z repertuaru teatru.

Jak poinformował PAP w środę rzecznik Teatru im. Jaracza w Olsztynie Maciej Lewandowski, zgodnie z zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie spektakle Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w tym sobotnie spotkanie z Adamem Wajrakiem oraz XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne zostają odwołane. Dodał, że widzowie mogą uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety w kasach teatru od poniedziałku.

"W związku z sytuacją dotyczącą zagrożenia koronawirusem widzowie już wcześniej zwracali bilety na Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Sprzedaż biletów wyhamowała. A dziś, gdy pojawił się komunikat Ministra Kultury, zdecydowaliśmy o odwołaniu Spotkań" - podkreślił Maciej Lewandowski.

XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne miały się rozpocząć 27 marca i trwać do 4 kwietnia. Widzowie mieli obejrzeć 11 spektakli różnych gatunkowo, adresowanych zarówno do dorosłej publiczności jak i do najmłodszych, zaplanowano także spotkania z twórcami oraz warsztaty taneczne.

Przegląd miał się rozpocząć galą z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, podczas której nagrodzeni mieli zostać najlepsi aktorzy w olsztyńskich spektaklach Teatru im. Jaracza. W programie Spotkań miał być m.in. spektakl Teatru Zagłębie "Rewia związkowo-robotniczą. Przodownicy miłości", sztuka "Dobrze się kłamie" w wykonaniu aktorów Tito Production/Spektaklove, Polskiego Teatru Tańca przedstawienie "Fabula Rasa" czy "Lorem Ipsum" w wykonaniu kolektywu Vagabond Physical Collective oraz Teatru Nowy Proxima z Krakowa "Kobiety objaśniają mi świat" oraz "Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Zabrza.