W styczniu Och-Teatr obchodzi 10. urodziny! Z tej okazji zaprasza na spektakl „Maria Callas. Master Class" z Krystyną Jandą w roli tytułowej, który 18 stycznia zostanie zagrany dla widzów w prezencie - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa teatru Klaudyna Desperat.

"Z okazji okrągłych 10. urodzin Och-Teatr serdecznie zaprasza wszystkich na wyjątkowy spektakl o miłości do sztuki i muzyki – +Maria Callas. Master Class+, który zostanie zagrany 18 stycznia o godz. 19" - napisała w informacji przesłanej w środę PAP Klaudyna Desperat.

Jak wyjaśniła, bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać w kasach Och-Teatru w poniedziałek 13 stycznia od godz. 10. Jedna osoba może pobrać w kasach maksymalnie dwa bilety, a na przedstawienie nie obowiązują rezerwacje.

W 2009 r. Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wynajęła budynek kina Ochota. W styczniu 2010 r. w utworzonym w nim Och-Teatrze odbyła się pierwsza premiera – "Wassa Żeleznowa" Maksima Gorkiego, z Krystyną Jandą i Jerzym Trelą w rolach małżeństwa Żeleznowych, i muzyką Zbigniewa Preisnera.

Przez kolejne lata na dwóch scenach Och-Teatru oraz w plenerze (scena przy ulicy Grójeckiej 65) odbyły się 54 premiery (w sumie ponad 2 tys. spektakli), w których zagrało ponad 200 aktorów. Przez dziesięć lat istnienia Och-Teatr odwiedziło ponad pół miliona widzów.