Była to największa bitwa pancerna, jaka kiedykolwiek rozegrała się na ziemiach polskich

30.07.2019, 06:20; Aktualizacja: 30.07.2019, 11:12
W Armii Czerwonej wszystkie zasadnicze decyzje były podejmowane na Kremlu i stanowiły efekt osobistych zamierzeń Stalina (na zdjęciu), i nikt nie był w stanie ich przewidzieć.

W Armii Czerwonej wszystkie zasadnicze decyzje były podejmowane na Kremlu i stanowiły efekt osobistych zamierzeń Stalina (na zdjęciu), i nikt nie był w stanie ich przewidzieć.źródło: Wikimedia Commons

W ostatnich dniach lipca 1944 r. Armia Czerwona dotarła do podwarszawskich miejscowości. 30 lipca Niemcy podjęli kontruderzenie, które miało odepchnąć Rosjan od stolicy. Gdy wybuchało powstanie, na przedpolach miasta doszło do największej bitwy pancernej, jaka kiedykolwiek rozegrała się na ziemiach polskich. Walczyli Rosjanie z Niemcami, a w starciu wzięło udział blisko 2 tys. czołgów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Redziosław(2019-07-31 20:23) Zgłoś naruszenie 31

    Przpraszam ale ilość nieprawdziwych informacji i poprzekręcanych faktów jest tak wielka w tym artykule, że autorowi wypada życzyć, aby sięgnął do podstawowej literatury problemu.

    Odpowiedz
  • Gabriel(2020-09-03 23:06) Zgłoś naruszenie 10

    Rosjanie szli z takim impetem, ze az przezimowali w tym miejscu....Autor tego artykulu z takim impetem zaczal bajdurzyc, ze serdecznie z jego ignoracji sie rozesmialem !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie