Zachęty filmowe wystartowały z przeszkodami

autor: Elżbieta Rutkowska08.04.2019, 09:40; Aktualizacja: 08.04.2019, 12:07
Pierwszy wniosek złożony na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej został przez PISF odrzucony. Na decyzję czeka obecnie sześć projektów filmów i seriali.

Pierwszy wniosek złożony na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej został przez PISF odrzucony. Na decyzję czeka obecnie sześć projektów filmów i seriali.źródło: ShutterStock

Pierwszy wniosek złożony na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej został przez PISF odrzucony. Na decyzję czeka obecnie sześć projektów filmów i seriali.

Firma producencka TFP poprosiła o niespełna 1,2 mln zł na familijny film fantasy pt. „Czarny młyn”. W końcu marca Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) odmówił dofinansowania. Jak nam wyjaśnia biuro prasowe instytutu, taką decyzję podjęto „z powodów formalnych i merytorycznych”. Producent filmu nie chce komentować pierwszego niepowodzenia przy korzystaniu ze wsparcia dla kinematografii. Swój wniosek poprawił, złożył ponownie i czeka na jego rozpatrzenie.

Przepisy, dzięki którym można się starać o pieniądze z budżetu państwa na „Czarny młyn” i inne produkcje audiowizualne, weszły w życie w lutym. Umożliwiają otrzymanie zwrotu 30 proc. poniesionych w Polsce kosztów (cash rebate) kwalifikowanych, tzn. ujętych w katalogu przygotowanym przez resort kultury. Wnioski rozpatruje i środki rozdziela PISF.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie