Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festivalu, który odbędzie się od 1 do 3 sierpnia. W środę w Kostrzynie nad Odrą odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli Fundacji WOŚP z władzami miasta.
Reklama

"Otwieramy przygotowania do 25. Festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. (...) Jesteśmy szczęśliwi, że ubiegłoroczna edycja festiwalu bardzo się wszystkim się podobała” – powiedział na konferencji Owsiak; przypomniał, że festiwal otrzymał Fryderyka 2019 w kategorii Wydarzenie roku.

Dodał, że 1 sierpnia koncerty zainauguruje Ziggy Marley, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Owsiak przypomniał, że festiwal jest otwarty, gdyż jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w coroczne finały WOŚP.

Na spotkaniu omówiono kwestie związane z organizacją imprezy, m.in. zabezpieczenie higieniczno-medycznym, funkcjonowanie handlu czy sprzątanie terenu po zakończeniu imprezy.

Reklama

Podczas konferencji Owsiak był pytany o przygotowania do festiwalu pod kątem bezpieczeństwa, m.in. ewentualnego uznania go za imprezę podwyższonego ryzyka. „Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz i przerobiliśmy już podwyższone ryzyko chyba trzy razy, w związku z tym już nas nic nie zaskoczy” – powiedział Owsiak.

Dodał, że wniosek organizatorów będzie jednak dotyczył normalnej imprezy, bez podwyższonego ryzyka. Przekonywał, że nie ma przesłanek, by taki status nadawać. „Wypełniliśmy wszystkie warunki podwyższonego ryzyka, dokładnie wszystkie i to nam przyświeca myśleniu o tegorocznym festiwalu” – powiedział szef WOŚP.

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt zapowiedział, że w mieście pojawią się akcenty związane z jubileuszem festiwalu. „W roku 2004 po raz pierwszy w Kostrzynie odbył się 10. w swej historii festiwal Przystanek Woodstock. Podejrzewam, że nikt z nas nie zakładał wówczas, że przy tym festiwalu postarzejemy się o te 16 lat, i że tutaj także będzie organizowany ten jubileuszowy – 25. Jak każdy jubileusz. Chcielibyśmy, aby był świętem. Oczywiście wypełnimy wszystko co do nas należy, aby spełnić ten podstawowy warunek, (...) żeby było bezpiecznie” – powiedział PAP Kunt.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych – zanany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Co roku bawi się na nim ok. kilkaset tysięcy ludzi.

25. edycja Festiwalu odbędzie się od 1 do 3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. W tym granicznym mieście w woj. lubuskim odbywa się od 2004 r.

W tym roku na czterech festiwalowych scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in.: Skunk Anansie, Ziggy Marley, Acid Drinkers, Testament, Polak czy Renata Przemyk.

W ramach odbywającej podczas Festiwalu Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu, którzy będą mogli spotkać się z festiwalowiczami. Uczestnicy imprezy będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich.

Tradycyjnie podczas imprezy zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego oraz będzie realizowanych wiele projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem Pol'and'Rock Festivalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.