Już po raz czternasty wręczono najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez czytelników Fotopolis. II miejsce zajęli Magdalena i Maksymilian Rigamonti za książkę "Echo", traktującą o miejscach, których już nie ma na mapach Wołynia.
Książka Echo Magdalena i Maksymilian Rigamonti for. M. Rigamonti / Media

W tym roku aparaty, obiektyw, akcesoria, książki i wydarzenia rywalizowały ze sobą aż w 12 kategoriach.

W głosowaniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.

Reklama

W kategorii publikacja fotograficzna roku:

Miejsce II zajęli dziennikarze Magazynu Dziennik Gazeta Prawna - Magdalena i Maksymilian Rigamonti , za książkę "Echo" (285 głosów)

„ECHO” jest efektem kilkunastu podróży na Wołyń w latach 2013 - 2017. Książka ma format 21 x 21 cm i złożona jest z 12 kart, rozkładających się jak mapy do dwa razy większego formatu. Na każdej z kart są cztery czarno-białe zdjęcia. Jedynym kolorem jest złoty, taki jak ramy w kościelnych obrazach czy litery na nagrobkach. Na każdej ze stron znajduje się kilkuwersowy tekst, nazwa wsi i jej współrzędne GPS. Na ostatniej stronie jest odręcznie numerowana.

Książka Echo Magdalena i Maksymilian Rigamonti for. M. Rigamonti 2 / Media

Autorem fotografii jest Maksymilian Rigamonti, nagrodzony „Zdjęciem Roku” Grand Press Photo za fotografię z Bykowni, IV cmentarza katyńskiego, autor książki fotograficznej „Afganistan jest w nas”, która jest efektem pięciu podróży fotograficznych do Afganistanu. Członek Press Club Polska. Autorem tekstów Magdalena Rigamonti, dziennikarka Dziennika Gazety Prawnej, autorka książek m.in. „Straty. Żołnierze z Afganistanu”, „Dorosnąć do śmierci”. Członkini Press Club Polska, laureatka GrandPressa i Nagrody im. Dariusza Fikusa.

Wydawcą książki „ECHO” jest Press Club Polska.

Miejsce I - Hubert Humka, za "Death Landscapes".