Premiera „Kocham Bałtyk” na podstawie tekstu Zośki Papużanki, zainauguruje działalność Teatru Furiosa Agnieszki Przepiórskiej. Premiera 14 stycznia 2019 o godz. 19.00 w warszawskim Klubie Komediowym.

„Kocham Bałtyk” to spektakl zrealizowany w konwencji one women comedy show, charakteryzujący się lekką konwencją, humorem i improwizacją. Przedstawienie w reżyserii Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego "Pożar w Burdelu", aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia
w Warszawie.

Spektakl powstał na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike.

Bohaterka spektaklu "Kocham Bałtyk" to kobieta, która nie musi już niczego udawać. We wspomnieniach przewijają się tematy z młodości, dzieciństwa – ale nie stanowią źródła bólu czy smutku, raczej punkt odniesienia, od którego przyszedł czas się odbić. Nie ma w niej buntu – raczej dojrzałość, która umie mówić o własnych potrzebach i niepokojach. Fragmenty komiczne przeplatają się z lirycznymi, narzekania – z refleksją, przyziemne; codzienne problemy bohaterki spotykają się z potrzebą poszukiwania czegoś więcej.

Reklama

Wraz z Zośką Papużanką, autorką sztuki, jesteśmy przekonane, że znacie naszą bohaterkę bardzo dobrze’– mówi Agnieszka Przepiórska, reżyserka i wykonawczyni – „Wakacje nad Bałtykiem. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań, kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia”.

Twórcy spektaklu:

Tekst: Zośka Papużanka

Reżyseria: Agnieszka Przepiórska

Współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko