„Akompaniator" w reż. Adama Sajnuka to opowieść, która wraz z rozwojem akcji, z lekkiej opowiastki obyczajowej o miłosnej obsesji, przeobraża się w thriller psychologiczny. Premiera już 12 listopada 2018 (poniedziałek) o godz. 19.00 w stołecznym Teatrze WARSawy.

Warszawska premiera spektaklu muzycznego „Akompaniator” Anny Burzyńskiej, w reż. Adama Sajnuka odbędzie się w Teatrze WARSawy 12 listopada 2018 o godz. 19.00. W obsadzie Edyta Olszówka i Piotr Polk. „Akompaniator” to historia divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora – pianisty.

Media

Opowieść, wraz z rozwojem akcji, z lekkiej opowiastki obyczajowej o miłosnej obsesji, przeobraża się w thriller psychologiczny. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość. I jest to początek scenicznego studium obłędu, do którego prowadzi życie w wykreowanym przez mężczyznę świecie własnej imaginacji i szalonych marzeń.

Spektakl Adama Sajnuka to prawdziwy aktorski popis Edyty Olszówki i Piotra Polka. Świetny warsztat połączony z dużym wyczuciem psychologicznym, a kreacja Piotra Polka w roli podstarzałego szaleńca zrywa z wizerunkiem filmowego amanta.

Scenografię do spektaklu stworzył Wojciech Stefaniak, a kostiumy Katarzyna Adamczyk. Spektakl wyprodukowano w toruńskim Teatrze Muzycznym, w lutym tego roku.

Szczegóły na teatrwarsawy.pl >>