Rusza nowy sezon transmisji kinowych z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Również w cyklu „National Theatre Live” pojawią się nowe, ekscytujące spektakle w gwiazdorskich obsadach.

Nazywowkinach.pl zaprasza publiczność w całej Polsce na nowy sezon 2018-19 transmisji i retransmisji oper, baletów i sztuk teatralnych w kinach. Fenomen uczestnictwa w kulturze poprzez transmisje zatacza coraz szersze kręgi. To dzięki takim transmisjom satelitarnym publiczność zgromadzona w kinach, często również w niewielkich miastach, może uczestniczyć w najwspanialszych wydarzeniach kulturalnych z całego świata. „Prezentujemy diamenty najwyższej próby” - mówi Bartłomiej Majchrzak, dyrektor nazywowkinach.pl.

Nie inaczej będzie i w tym sezonie transmisji. Już 6 października rozpocznie się 13. sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”. Otworzy go transmisja „Aïdy” Verdiego z Anną Netrebko w roli tytułowej. Nadchodzący sezon będzie dla polskiej widowni szczególny, wystąpi bowiem w nim dwoje polskich artystów: Aleksandra Kurzak (po raz pierwszy w spektaklu transmitowanym do kin) i Piotr Beczała, który zaśpiewa, wraz z Anną Netrebko, w nowej inscenizacji „Adriany Lecouvreur” Cilèi. Aleksandra Kurzak pojawi się natomiast 2 lutego jako Micaëla - u boku swojego męża Roberta Alagny - w „Carmen” Bizeta. W obsadach transmitowanych spektakli znalazły się największe gwiazdy światowej wokalistyki, jak Jonas Kaufmann, Pretty Yende, Javier Camarena czy Diana Damrau i Juan Diego Flórez oraz aż cztery premierowe inscenizacje, w tym hity, jak „La traviata” Verdiego.

Reklama

Najbliższe miesiące w cyklu „National Theatre Live” upłyną głównie pod znakiem Szekspira, ale nie tylko. 6 grudnia do kin transmitowany będzie z Londynu spektakl „Antoniusza i Kleopatry” z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo, a wcześniej, w listopadzie, „Szaleństwo króla Jerzego” Alana Bennetta z Markiem Gatissem. Na przełom starego i nowego roku zaplanowano pokazy nowej sztuki Alana Bennetta „Alleluja!”, którą „Telegraph” nazwał pochwałą humanizmu. Ponadto w ramach retransmisji na ekranach kin gościć będą spektakle „Makbeta” w postapokaliptycznej wizji Rufusa Norrisa i „Juliusza Cezara” z Michelle Fairley i Benem Whishawem.