Ponad 600 wniosków złożono w ramach programu EtnoPolska - ogłosiła we wtorek na konferencji prasowej w MKiDN wicepremier Beata Szydło. To bardzo ważny projekt, który ma na celu wspieranie tych wszystkich, którzy kultywują tradycję, kulturę ludową - podkreśliła.

We wtorek w siedzibie MKiDN z udziałem m.in. wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, wicepremier Beaty Szydło, dyrektora Narodowego Centrum Kultury Rafała Wiśniewskiego, odbyła się konferencja prasowa dot. wyników programu dotacyjnego "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska".

"Dzisiaj możemy mówić o wielkim sukcesie, dlatego że zostało zgłoszonych ponad 600 wniosków do tego konkursu. Cieszy się ogromną popularnością" - powiedziała Szydło.

Poinformowała, że program będzie kontynuowany w latach następnych, a także będzie poszerzany. "Będziemy przeznaczać w kolejnym roku również środki na wyjazdy zagraniczne dla zespołów, dla artystów ludowych, będziemy przeznaczać środki na dofinansowanie strojów ludowych, instrumentów, a więc program się rozwija i bardzo się z tego cieszymy" - podkreśliła wicepremier.

Reklama

Szydło oceniła, że jest to "bardzo ważny projekt", który ma na celu wspieranie tych wszystkich, którzy "kultywują tradycję, kulturę ludową, którzy dbają o te tradycyjne właśnie projekty realizowane, przede wszystkim, w mniejszych ośrodkach".

Dodała, że jest to projekt, którego celem jest wspieranie zespołów ludowych, artystów i instytucje kultury "w utrwalaniu tradycji lokalnych i kultury ludowej". "Bardzo się cieszę, że udało nam się wspólnie zrobić projekt, który mam wrażenie cieszy się już ogromną popularnością, a będzie jeszcze na pewno projektem, który ma przed sobą bardzo dobrą perspektywę" - zaznaczyła wicepremier.