statystyki

Rekord w Luwrze: Wystawę prac Delacroix zwiedziło 540 tys. widzów

27.07.2018, 13:45; Aktualizacja: 27.07.2018, 14:40
"Po sukcesie w Paryżu, wystawa zostanie przeniesiona i otwarta 17 września 2018 r. w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku" - poinformowano w oświadczeniu. "Będzie to pierwsza tego typu retrospektywa dzieł Delacroix w Nowym Jorku" - dodano.

"Po sukcesie w Paryżu, wystawa zostanie przeniesiona i otwarta 17 września 2018 r. w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku" - poinformowano w oświadczeniu. "Będzie to pierwsza tego typu retrospektywa dzieł Delacroix w Nowym Jorku" - dodano.źródło: ShutterStock

Paryski Luwr świętuje historyczny rekord - poinformowano w czwartek na stronie historycznego muzeum. Retrospektywę dzieł francuskiego malarza Eugene'a Delacroix od 29 marca odwiedziło 540 tys. widzów i jest to największa liczba zwiedzających jedną wystawę.

"Średnio każdego dnia mieliśmy 5,1 tys. widzów" - podano w, cytowanym przez TASS, komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej Luwru. "Ta historyczna retrospekcja poświęcona jednemu z gigantów francuskiej sztuki, pierwsza od 1963 r., stała się największym sukcesem, jaki kiedykolwiek spotkał wystawę w murach Luwru" - podkreślono.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie