Najbezpieczniejszy budynek świata staje w ogniu („Drapacz chmur"), potężny huragan na oceanie niszczy jacht i bawi się życiem przerażonych rozbitków („41 dni nadziei") a Florence i Edward przeżywają - każde w inny sposób - nadchodzącą noc poślubną, po której nic już nie będzie takie samo („Na plaży Chesil'). A to tylko cząstka kinowego menu, która czeka na widzów w lipcu. Wśród długo oczekiwanych premier są także musical „Mamma Mia: Here We Go Again!" z Meryl Streep oraz kontynuacja kultowej animacji „Iniemamocni 2".
41 dni nadziei

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

Gatunek: przygodowy, akcja
Reżyser: Baltasar Kormákur
Występują: Shailene Woodley, Sam Claflin, Elizabeth Hawthorne
Premiera: 6 lipca


Berek

Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawią się w ten sposób od pierwszej klasy. Teraz ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyeliminować pozostałych uczestników z gry, wykrzykując „berek!”. W tym roku gra zbiega się w czasie z weselem jedynego niepokonanego gracza, co wreszcie powinno uczynić go łatwym celem. Jednak on wie, na co się zanosi... i jest przygotowany. Oparta na prawdziwej historii komedia Tag pokazuje, jak daleko potrafią się posunąć niektórzy ludzie, aby odnieść upragnione zwycięstwo.

Gatunek: komedia
Reżyser: Jeff Tomsic
Występują: Ed Helms, LilRel Howery, Jon Hamm
Premiera: 6 lipca


Iniemamocni 2

W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Bob zostaje w domu z dziećmi realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić – nawet dla Iniemamocnych.

Gatunek: animowany, akcja, komedia, familijny
Reżyser: Brad Bird
Premiera: 13 lipca

Drapacz chmur

Bohaterem jest Will Ford, weteran wojenny i były szef jednostki FBI do odbijania zakładników. Teraz specjalizuje się w ochronie wieżowców. Podczas misji w Chinach największy, najbezpieczniejszy budynek świata staje w ogniu, Will wrobiony jest w odpowiedzialność za to wydarzenie. Uciekając, musi ocalić swoją rodzinę, która wciąż przebywa w budynku.

Gatunek: akcja, dramat
Reżyser: Rawson Marshall Thurber
Występują: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Pablo Schreiber
Premiera: 13 lipca


Na plaży Chesil

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

Gatunek: dramat, romans
Reżyser: Dominic Cooke
Występują: Saoirse Ronan, Billy Howle, Anne-Marie Duff
Premiera: 13 lipca


Sicario 2: Soldado

Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejdnaro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

Gatunek: akcja, kryminał
Reżyser: Stefano Sollima
Występują: Josh Brolin, Benicio Del Toro, Catherine KeenerPremiera: 20 lipcaMamma Mia: Here We Go Again!

Kontynuacja musicalu „Mamma Mia!" z 2008 roku opartego na piosenkach słynnej grupy ABBA. Tym razem akcja - opowiadana w rytm dobrze znanych przebojów - toczy się na greckiej wyspie Kalokairi. Sophie (Amanda Seyfried) oznajmia, że jest w ciąży ze Sky'em (Dominic Cooper). Ich relacja bywała burzliwa i skomplikowana. Martwiąca się, że sobie nie poradzi w nowej sytuacji Sophie dowie się więcej o przeszłości swojej matki Donny (Meryl Streep), która poradziła sobie wychowując samodzielnie córeczkę - równocześnie prowadząc willę oraz śpiewając w girlsbandzie.

Gatunek: komedia, musical
Reżyser: Ol Parker
Występują: Lily James, Christine Baranski, Meryl StreepPremiera: 27 lipca