Album zarejestrowany 11 lutego tego roku podczas wspólnego koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z udziałem rapera Miuosha i producenta Smolika ukazał się w piątek. Za orkiestracje odpowiedzialny jest Jan Stokłosa.

„Współpraca NOSPR – czołowej polskiej orkiestry z muzykami z innych muzycznych krain to jeden z przykładów nowego otwarcia w jej historii, możliwego dzięki nowoczesnej siedzibie, z której korzystamy od 2014 r. Dyrektor Joanna Wnuk-Nazarowa zapowiedziała wtedy, że orkiestra będzie współpracować z artystami wykonującymi wszystkie rodzaje muzyki pod warunkiem, że będzie to muzyka dobra” – powiedziała PAP Jowita Kokosza z działu promocji orkiestry.

Album zawiera 15 utworów. Obok Miuosha i Smolika będzie można na nim usłyszeć również Katarzynę Nosowską, Piotra Roguckiego, Natalię Grosiak, Keva Foxa i Kasię Kurzawską.

Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki to raper, producent i właściciel wytwórni Fandango Records. Odważnie eksperymentuje, przekraczając granice gatunków, konwencji i stylów, tworzy również muzykę dla teatru.

Smolik to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, wielokrotnie nagradzany, który oprócz produkcji utworów i albumów dla wielu artystów, wydaje swoje autorskie płyty. Z sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych.

NOSPR pełni rolę ambasadora kulturalnego, reprezentującego Polskę na międzynarodowej scenie muzycznej. Orkiestra współpracowała z jednymi z najwybitniejszych polskich kompozytorów II poł. XX wieku – Witoldem Lutosławskim, Henrykiem Mikołajem Góreckim i Krzysztofem Pendereckim, prezentując pierwsze wykonania ich dzieł.

Prócz nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia zespół ma w swoim dorobku fonograficznym ponad 200 albumów wydanych przez wiele renomowanych wytwórni, za które został wyróżniony licznymi nagrodami.