Utwory ze wspólnej płyty pt. "44/876", która ma się ukazać 20 kwietnia, wykona podczas przedpremierowego koncertu studiu Polskiego Radia duet Sting i Shaggy. Koncert odbędzie się w niedzielę.

W koncercie brytyjskiego muzyka, byłego lidera grupy The Police Stinga oraz jamajskiego wokalisty Shaggy'ego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, wezmą udział słuchacze radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki, a także - jak podaje Polskie Radio - użytkownicy Portalu PolskieRadio.pl, którzy "szybko zareagują na to, co dziać się będzie na antenach i na Portalu Polskiego Radia w dniach od 9 do 15 kwietnia".

Podczas przedpremierowego koncertu muzycy wykonają utwory z płyty "44/876", której wydanie planowane jest na 20 kwietnia i której partnerem medialnym jest Polskie Radio. 21 kwietnia duet wystąpi z kolei w Royal Albert Hall podczas uroczystego koncertu z okazji 92. urodzin Królowej Elżbiety II.

Nadchodząca płyta duetu jest efektem zauroczenia muzyką i kulturą jamajską. "Muzyka to język, który ewoluuje poprzez zapożyczenia, fuzje. W tym obaj jesteśmy dobrzy. Gdy muzyka utyka w jednym miejscu, to zaczyna umierać" - powiedzieli Sting i Shaggy w audycji "Strefa Dread" w Czwórce.

Jak podkreślił Sting, Shaggy'ego poznał dzięki swojemu menagerowi Martinowi Kierszenbaumowi, który współpracuje także z jamajskim muzykiem. Początkowo mieli nagrać tylko jeden utwór pt. "Don’t Make Me Wait", utrzymany w karaibskich klimatach, jednak podczas wspólnej pracy w Nowym Jorku powstały kolejne piosenki i melodie, które zaowocowały stworzeniem całego albumu. Do współpracy zaprosili także muzyków z Jamajki.