Cory Henry and The Funk Apostles wracają do Polski. Amerykański pianista jazzowy wraz z ekipą zagrają 17 kwietnia w warszawskiej Stodole oraz 18 kwietnia w krakowskim Klubie STUDIO. Koncert w Krakowie odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie".

Cory Henry jest znany z grupy Snarky Puppy. To dwukrotny laureat nagrody Grammy, amerykański pianista jazzowy i producent. W jego muzyce słychać wpływy nowojorskiego dzieciństwa i inspirację muzyką gospel, a także legendami takimi jak Stevie Wonder. Naukę gry na pianinie rozpoczął już w wieku dwóch lat, a pierwszy koncert w nowojorskim teatrze Apollo zagrał mając zaledwie sześć lat. Współpracował między innymi z Brucem Springsteenem, The Roots czy P. Diddym. Pierwszy album sygnowany własnym nazwiskiem („First Steps”) wydał w 2014 roku. Krążek znalazł się w notowaniach Billboardu i Top Gospel Music. Druga płyta, „The Revival”, ujrzała światło dzienne w 2016 roku. Charyzmatyczna osobowość i dynamiczne, często improwizowane występy na żywo przysporzyły amerykańskiemu muzykowi sporej grupy fanów, także w Polsce, którzy z wyczekiwaniem śledzą kolejne muzyczne kroki artysty.

Cory Henry & The Funk Apostles to najnowszy projekt artysty tworzony z ogromną pasją i sercem do muzyki. Nowy album formacji stanowi prezentację talentów pięciu światowych muzyków eksponujących nowy rodzaj dźwięku i wibracje, którymi pragną zainspirować świat.

Bilety na koncerty dostępne na eBilet.pl.