8 lipca brytyjski zespół The Rolling Stones wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. W programie koncertu, który odbędzie się w ramach europejskiego tournee "Stones - No Filter", znajdują się takie przeboje jak: "Satisfaction", "Paint It Black", "Tumbling Dice" i "Brown Sugar". Ceny biletów? Od 395 zł na najdalszej trybunie do 1950 zł w strefie tuż przy scenie. Przedsprzedaż biletów rusza 1 marca, o godz. 10:00, wyłącznie w serwisie www.eventim.pl oraz w aplikacji mobilnej Eventim PL. Do otwartej sprzedaży (m.in. w sieci salonów Empik) bilety trafią w piątek, 2 marca, o godz. 10:00.

Na swojej stronie zespół poinformował, że ich trasa rozpocznie się 17 maja koncertem w Dublinie, potem zespół zawita do Londynu (gdzie zagra dwukrotnie), Manchesteru, Edynburgu i Cardiff. Następne koncerty The Rolling Stones dadzą w Berlinie, Marsylii, Stuttgarcie, Pradze i Warszawie.

Jak podała agencja Eventim.pl, "druga część tournee Stones – No Filter, którego sponsorem jest Jeep, sponsorujący europejskie koncerty zespołu od 2014 r, będzie kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy, jaką Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood odbyli w Europie jesienią 2017 r.".

W programie koncertów obecnej trasy znajdują się takie przeboje, jak: "Satisfaction", "Paint It Black", "Tumbling Dice" i "Brown Sugar". Organizatorzy zapowiadają ich spektakularną oprawę wizualną.

Zespół The Rolling Stones wystąpi w Polsce po raz czwarty. Na ponowny koncert polscy fani czekali 11 lat - ostatni raz w naszym kraju grupa zagrała w 2007 r. Wcześniej wystąpili w 1998 i 1967 r., kiedy grupa dała dwa koncerty w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

The Rolling Stones to legendarny zespół rockowy, który powstał w 1962 r. z inicjatywy Briana Jonesa, nieżyjącego pierwszego lidera i gitarzysty.

Pierwszy oficjalny występ grupy w składzie: Jagger, Jones, Richards, Taylor i Stewart (ze wsparciem Micka Avoryego na bębnach) odbył się w lipcu 1962 r. w londyńskim Marquee Club. Zagrali jako "The Rollin’ Stones". Wkrótce do zespołu dołączyli Charlie Watts i Bill Wyman, a z nazwy zniknął apostrof.

Ich debiutancki album, wydany w 1964 r., zyskał ogromną popularność w Wielkiej Brytanii. W 1965 r. sukcesem zakończyła się ich amerykańska trasa, podczas której powstał kultowy przebój "(I Can’t Get No) Satisfaction".

W 1968 r. nagrali skandalizujący utwór "Sympathy For The Devil". Ich kolejna światowa trasa koncertowa odbyła się na początku lat 70. XX w.

W 1975 r. miejsce Micka Taylora w zespole zajął Ronnie Wood. Sześć lat później zespół nagrał album "Tattoo You" z hitem "Start Me Up".

W 1986 r. The Rolling Stones otrzymali nagrodę Grammy za całokształt twórczości, a trzy lata później zostali przyjęci do Rock And Roll Hall Of Fame. W 2001 r. Mick Jagger otrzymał tytuł szlachecki z rąk królowej Elżbiety II.

Ostatni album studyjny zespołu pt. "Blue & Lonesome" ukazał się w grudniu 2016 r.

Sprzedaż biletów

W przedsprzedaży, którą poprowadzi wyłącznie serwis Eventim.pl za bilet trzeba zapłacić od 395 zł na najdalszej trybunie C do 1950 zł w strefie A lub B tuż przy scenie. By zakupić bilet online trzeba mieć aktywne konto w serwisie. Wszystkie bilety będą na okaziciela. Nie będzie możliwe dokonywanie żadnych rezerwacji biletów. Cała pula biletów dostępna będzie w przedsprzedaży, która ruszy online 1 marca o godz. 10:00 - nie przewidziano odrębnej puli dla sprzedaży stacjonarnej. Jeden użytkownik będzie mógł zakupić na Eventim.pl maksymalnie do ośmiu biletów.

Ceny serwisu Eventim.pl:

płyta

  • płyta - 395 zł
  • golden - 680 zł
  • diamond - 930 zł
  • no filter - 1950 zł

trybuny

  • trybuna - 830 zł
  • trybuna B - 670 zł
  • trybuna C - 395 zł
  • trybuna VIP - 1590 zł

Jak podaje serwis Eventim.pl: „Dodatkowo w sprzedaży dostępne będą pakiety VIP, których ceny zaczynają się od 875 PLN (...) na ticketmaster.pl dostępne będą bilety PLATINIUM".

Bilet w strefie dla osób niepełnosprawnych kosztować będzie 170 zł. Nie będzie dostępny w sprzedaży publicznej. Aby go nabyć należy skontaktować się z serwisem Eventim.pl.