Tegoroczna, szósta z kolei edycja Polish Hip-Hop Festival potrwa od 2 do 4 sierpnia i odbywać się będzie, tradycyjnie już, na nadwiślańskiej plaży w Płocku (Mazowieckie). Jedną z gwiazd festiwalu będzie AllttA, amerykańsko-francuski duet Mr. J. Medeiros i 20syl.

Wśród wykonawców pojawią się także artyści rodzimej sceny hip-hop, jak Paluch, Szpaku, Hase, KęKę i Sarius oraz Ńemy, reprezentujący mocne, alternatywne brzmienia – poinformowali w środę organizatorzy festiwalu.

Nowa, tegoroczna odsłona Polish Hip-Hop Festival na malowniczej, nadwiślańskiej plaży w Płocku to m.in. trzy sceny oraz strefa merchandise.

„Po dwóch latach wracają zagraniczne gwiazdy. W tym roku postawiliśmy na duet AllttA. Amerykański raper Mr. J. Medeiros i 20syl, francuski producent związany z legendarnym składem HocusPocus, z pewnością rozgrzeją publiczność swoim energetycznym występem” – anonsują m.in. organizatorzy Polish Hip-Hop Festival.

Jak zapowiadają, istniejący od 2015 r. duet AllttA, prezentujący elektroniczne brzmienia hip-hop, przedstawi na płockiej nadwiślańskiej plaży utwory z wydanego w 2017 r. albumu „The Upper Hand”, a także swoje nowe produkcje.

Polish Hip-Hop Festival odbywa się od 2013 r. To jedna z największych tego typu imprez w kraju. W 2017 r. w line-up festiwalu znalazło się ponad 50 wykonawców, w tym Płomień 81, PRO8L3M, Włodi, Quebonafide, Ten Typ Mes, a także donGURALesko, VNM, Dwa Sławy, Kuban, Hades, Żabson, PlanBe, Beteo, Proceente, Bleiz, Cywinsky, a także Smolasty, ADM i Wiatr.