W drugiej edycji festiwalu Teatroteka Fest wzięło udział 10 premierowych ekranizacji spektakli zrealizowanych w 2017 r. w ramach przedsięwzięcia Teatroteka WFDiF. Uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji festiwalu odbyła się w Teatrze Collegium Nobilium Akademii Teatralnej.

Siedmioosobowe jury w składzie: Małgorzata Semil (przewodnicząca), Danuta Stenka, Roman Gutek, Michał Walkiewicz, Kalina Zalewska, Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Wawrzyniec Kostrzewski, zdecydowało o przyznaniu Grand Prix "Sprawie Rity G." – "za brawurę realizacyjną i konsekwencję w wyborze wyrazistych narzędzi współtworzących widowisko".

Nagroda w wysokości 15 tys. zł trafiła do reżyserki spektaklu Darii Kopiec, autora zdjęć Piotra Chodury, twórczyni muzyki Joanny Halszki Sokołowskiej, odpowiedzialnej za kostiumy Patrycji Fitzet i montażystki Moniki Sirojc. W spektaklu doceniono także kobiece kreacje aktorskie. Monika Buchowiec została nagrodzona za pierwszoplanową rolę kobiecą, a ufundowana przez rektora Akademii Teatralnej nagroda dla studenta lub absolwenta tej uczelni, powędrowała do Martyny Byczkowskiej.

Najwięcej nagród – sześć, łącznie z nagrodą dziennikarzy i krytyków – trafiło do twórców spektaklu "Porwać się na życie". Sztuka Roberta Urbańskiego została uznana za najlepszy tekst dramatyczny, a Michał Szcześniak otrzymał nagrodę za reżyserię. Ta "inteligentna i błyskotliwa komedia liryczna" – jak uzasadniało Jury – zdobyła główną nagrodę (w wysokości 3 tys. zł) przyznawaną przez ponad dwudziestoosobowe grono dziennikarzy i krytyków zajmujących się zawodowo tematyką teatralną i filmową.

W spektaklu doceniono także muzykę skomponowaną przez Agatę Kurzyk oraz scenografię autorstwa Anny Wunderlich, która otrzymała tę nagrodę także za scenografię do "Sprawy Rity G.". Nagroda za pierwszoplanową kreację męską – "za subtelny i wzruszający portret marzyciela-porywacza" – powędrowała do Andrzeja Mastalerza, odtwórcy roli Tadka w "Porwać się na życie".

W kolejnych kategoriach indywidualnych nagród aktorskich zwyciężyli: Anna Januszewska (drugoplanowa rola kobieca) za rolę w spektaklu "Cicha noc" autorstwa Amanity Muskarii w reż. Pawła Paszty i Mirosław Baka (drugoplanowa rola męska) za rolę w "Dziecku" Ingi Iwasiów w reżyserii Barbary Białowąs.

W kategorii "najlepsze zdjęcia" wyróżniony został Jakub Burakiewicz za spektakl "Cicha noc". Nagroda w kategorii montażu trafiła z kolei do Jakuba Motylewskiego za spektakl "Cicha noc" i "Gardenia".

Jury zadecydowało o przyznaniu honorowego wyróżnienia dla twórców spektaklu "Gardenia" autorstwa Elżbiety Chowaniec w reż. Wojciecha Urbańskiego – "za prostotę środków artystycznych i harmonijną pracę całego zespołu".

Przez festiwalową publiczność nagrodzony został spektakl "Dzielni chłopcy" autorstwa Magdaleny Drab w reż. Szymona Waćkowskiego.

Teatroteka Fest jest adresowana do widzów powyżej 16. roku życia. Po zakończeniu projekcji jej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z twórcami, prowadzonych przez studentów i dziennikarzy.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Współorganizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.