Nawet w czasach, gdy walczyły ze sobą Wschód i Zachód trudno było wyraźnie określić, po której stronie byli dobrzy a po której źli agenci. Firma - CIA przedstawia historię CIA z tamtych czasów, historię równie krętą i zapierającą dech w piersiach, jak jazda na najszybszym rollercoasterze świata. Oto kulisy tajnej wojny pomiędzy CIA i KGB, które przeniosą nas z Moskwy do Berlina, z Budapesztu do Londynu i z Waszyngtonu na Kubę.
Firma CIA

Część 1.
5 stycznia o 21:00
Część 2.
6 stycznia o 21:00
Część 3.
6 stycznia o 22:50
Występują: Michael Keaton, Alfred Molina, Chris O’Donnell
Miniserial przedstawiający fikcyjną historię, która rozgrywa się w czasach zimnej wojny.

W 1954 r. Berlin roił się od szpiegów, mających nadzieję na wymianę gotówki na sekrety. W placówce CIA, znajdującej się nad obskurnym kinem, Harvey Torriti kieruje grupą do spraw ZSRR. Pomaga mu w tym Jack McCauliffe, młody agent, który został zwerbowany wraz ze swym najlepszym przyjacielem, Leo Kritzkym, zaraz po ukończeniu studiów w Yale. Pewnego dnia kontaktuje się z nimi mieszkający w NRD Vishnevsky, który w zamian za umożliwienie mu podróży na Zachód obiecuje przekazać im informację pozwalającą na zidentyfikowanie kreta, który ukrywa się w szeregach MI6, brytyjskiej agencji wywiadowczej. Kiedy dowiaduje się o tym James Angleton, stacjonujący w Waszyngtonie szef kontrwywiadu, nakazuje rozpocząć proces organizacji transportu dla Vishnevsky’ego. Jednocześnie, zgodnie ze swym zwyczajem. Angleton dzieli się tymi informacjami ze swoim najlepszym przyjacielem, Adrianem Philbym, współpracownikiem MI6.
Opis filmu >>

Sobotnie premiery

W sobotnie wieczory od 21:00

Pierścień Nibelungów

Cz. 1. i 2.
13 stycznia o 21:00 i 22:50
Występują: Max von Sydow, Robert Pattinson, Kristianna Loken

W czasach zaginionych w mrokach historii, kiedy jeszcze bogowie chodzili pomiędzy ludźmi… został zesłany wojownik. Niestety – złe moce stanęły na drodze do jego przeznaczenia i uwolniły potężną klątwę, która może zniszczyć wielkie królestwo.

Opis filmu >>

Polowanie na czarownice

Cz. 1. i 2.
20 stycznia o 21:00 i 22:50
Występują: Kirstie Alley, Alan Bates, Peter Ustinov

Film został oparty na faktach, które dziś uznawane są za czarną kartę w historii Ameryki. Produkcja opowiada o niesławnych czasach terroru i lęku, które zaowocowały najsłynniejszym w dziejach polowaniem na czarownice – miało ono miejsce w 1692 roku w Salem w stanie Massachusetts.

Opis filmu >>

Bezpieczny port

Cz. 1. i 2.
27 stycznia o 21:00 i 22:50
Występują: Natasha Richardson, Anne Bancroft, Martin Landau

Film przedstawia prawdziwą historię starań Ruth Gruber, która usiłowała uratować tysiąc żydowskich uchodźców uciekających przed wojną – kobieta walczyła najpierw o to, by przedostać ich przez Atlantyk do Nowego Jorku, a potem o to, by miasto to stało się dla uciekinierów bezpieczną przystanią

Opis filmu >>

Pozostałe premiery

W soboty o 19:10

Strefa śmierci

6 stycznia
Występują: Dean Cain, Bettina Zimmermann

Opis filmu >>

Strażnicy skarbu

13 stycznia
Występują: Anna Friel, Raoul Bova

Opis filmu >>