Alvaro Soler, Vengaboys i Danzel będą gwiazdami tegorocznej plenerowej zabawy sylwestrowej w Katowicach. Na multimedialnej scenie pod halą Spodka pojawią się też polscy wykonawcy: Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Enej, czy Golec uOrkiestra.

Gospodarzami widowiska jest Telewizja Polsat i władze Katowic. "Już po raz trzeci będziemy gospodarzem Sylwestrowej Mocy Przebojów. Cieszę się, że mieszkańcy Katowic i całej metropolii mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na imponującej scenie wystąpią wspaniali artyści, którzy na pewno rozgrzeją Katowice – Miasto Muzyki" - powiedział w poniedziałek prezydent Katowic Marcin Krupa.

Jak zapowiadają organizatorzy sylwestrowy wieczór w Katowicach upłynie w rytmie największych hitów oraz wróżb i horoskopów. Gwiazdą wieczoru będzie hiszpański wokalista Alvaro Soler – gwiazda młodego pokolenia, którego wielki wakacyjny hit „Sofia” ma dziś niemal pół miliarda wyświetleń na YouTubie, a debiutancki „El mismo sol” dotarł na szczyty list przebojów w Hiszpanii, Austrii, Belgii, Włoszech, Polsce i Szwajcarii.

Danzel zaprezentuje m.in. „Pump it Up”, który w 2004 roku był numerem jeden na listach przebojów wszystkich europejskich rozgłośni. Przyjadą również Vengaboys, by zaśpiewać m.in. „Boom Boom, Boom, Boom” i „We’re Going to Ibiza”.

Świetną sylwestrową zabawę przed Spodkiem i przed telewizorami mają zapewnić także najlepsi polscy wykonawcy. Ewa Farna zagrzeje publiczność swoją najnowszą piosenką „Bumerang” i hitowym „Wszystko albo nic”, Sylwia Grzeszczak przypomni wielkie przeboje „Księżniczka” i „Tamta dziewczyna”, w wykonaniu zespołu Enej nie zabraknie piosenek „Symetryczno – liryczna” czy „Kamień z napisem love”, z Pawłem i Łukaszem Golcami czyli Golec uOrkiestrą ponownie będzie można zaśpiewać „Ściernisko”, a z Piersiami - nieśmiertelną „Bałkanicę”, która weszła już do żelaznego repertuaru prywatkowego Polaków.

Podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017” wystąpią również: jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia Natalia Szroeder, Michał Wiśniewski i Mesajah.

Zagrają też wykonawcy związani z aglomeracją śląską - Feel, Sebastian Riedel i Cree oraz Frele - żeńskie trio wykonujące światowe hity w śląskiej gwarze. Podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017” zabrzmi m.in. ich wersja „Despacito” czyli „Dejta Cicho”, która na YouTubie ma już ponad 2 miliony odtworzeń.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” to ogromne wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. W Katowicach powstanie ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 322 m kwadratowych. Szeroką na 55 i wysoką na 22 m scenografię sceny uzupełni prawie 600 m kwadratowych ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże 15 kamer.