KINO | Premierową gwiazdą wśród nowości kinowych tego weekendu będzie długo wyczekiwany "Spider-Man: Homecoming". Na tym jednak lista ciekawych tytułów się nie kończy. Szwedzki komediodramat "Mężczyzna imieniem Ove" to przystępna a zarazem udana opowieść o ludzkiej oziębłości, która potrafi przejść w stany ciepła. O tym, co ważniejsze: bokserskie laury czy piękna kobieta, opowiada z kolei fiński dramat romantyczny "Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia".
Spider-Man: Homecoming

Młody Peter Parker/Spider-Man (Tom Holland), poszukuje swojego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami, wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko "Spider-Manem z sąsiedztwa". Jednak kiedy pojawia się Vulture (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone.

Gatunek: akcja, przygodowy, sci-fi (na podstawie komiksu o superbohaterze)
Reżyseria: Jon Watts
Aktorzy: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr.

Mężczyzna imieniem Ove

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych.

Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

Gatunek: komedia, dramat (Szwecja)
Reżyseria: Hannes Holm
Aktorzy: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg

Czym chata bogata!

Jean-Etienne Fougerole, bogaty pisarz – celebryta podczas telewizyjnego programu, promując swoją nową książkę "Czym chata bogata", nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę. Gdy do jego wspaniałego domu wprowadzą się nowi lokatorzy, cały świat stanie na głowie. Dwie rodziny, dwa światy, różne obyczaje, czy wzajemne uprzedzenia mogą doprowadzić do... wielkiego cygańskiego wesela.

Gatunek: komedia (Francja)
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Aktorzy: Christian Clavier, Ary Abittan, Elsa Zylberstein

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?

Gatunek: dramat, romans (Finlandia)
Reżyseria: Juho Kuosmanen
Aktorzy: Oona Airola, Jarkko Lahti, Eero Milonoff

Rock Dog. Pies ma głos!

Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka.

Gatunek: animacja, komedia
Reżyseria: Ash Brannon