KINO | Nowe widowisko Luca Bessona, to nie tylko największe dzieło w całej karierze reżysera, ale również najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA z budżetem przekraczającym 177 milionów dolarów.

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet - kulturowym i politycznym centrum galaktyki - przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Wizjonerska i futurystyczna francuska superprodukcja w reżyserii Luca Bessona już w kinach. Film jest oparty na francuskiej serii komiksowej "Valerian" Pierre’a Christina (scenariusz) i Jean-Claude’a Mézières’a (rysunki). Komiksowy pierwowzór opowiada o przygodach agentów podróżujących w czasie i przestrzeni, Valerianie i Laurelinie. Valerian pochodzi z XXVIII wieku, z Galaxity, stolicy Galaktycznego Imperium Ziemian. Laurelina jest także Ziemianką, ale z wieku XI. Ekipa Luca Bessona nakręciła film w ciągu pół roku (styczeń-czerwiec 2016) we francuskim Saint-Denis.

W rolach głównych występują:

  • Dane DeHaan jako Mjr Valerian
  • Cara Delevingne jako Sierż. Laureline
  • Clive Owen jako Kmdr Arün Filitt
  • Rihanna jako Bańka

Zobacz zwiastun: