KINO |W męskim liceum nie ma zmiłuj. Nie lubisz rugby, jak wszyscy? Jesteś szkolnym marginesem i frajerem, czyli workiem treningowym i obiektem kpin. Taki los spotkał właśnie Neda. Nieoczekiwanie między rudowłosym outsider musi zamieszkać z nową gwiazdą sportu w szkole. Różni jak woda i ogień z czasem zaczynają się rozumieć coraz lepiej. Ich przyjaźni narusza niepisane, męskie kodeksy towarzyskie.

Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Przyjaźń chłopaków wzbudza jednak negatywne reakcje ich kolegów.

Mimo ciągłych drwin, których doświadcza, Ned ma optymistyczne podejście do życia. Próbuje przetrwać w szkole, której nie znosi, gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie. Kiedy wydaje się, że nie dojdą do porozumienia, nauczyciel angielskiego, pan Sherry (Andrew Scott) daje im zadanie, które zmusza ich do współpracy.

Irlandzki dramat w reżyserii Johna Butlera wchodzi na ekrany polskich kin już w piątek, 12 maja.

W rolach głównych występują:

  • Fionn O'Shea jako Ned
  • Nicholas Galitzine jako Conor
  • Andrew Scott jako Dan Sherry
  • Moe Dunford jako Pascal

Zobacz zwiastun: