KINO | Bezkresny kosmos skrywa rajską planetę. Na pewno. Przynajmniej tak sądzi załoga statku o nazwie Przymierze. Na końcu galaktyki wreszcie pojawia się zarys poszukiwanego edenu. Po wylądowaniu okazuje się jednak, że to jeden wielki, mroczny i niebezpieczny wąwóz śmierci. Ostatnim żyjącym nie-potworem jest David - ocalały z poprzedniej misji.

Załogantom ze statku Przymierze przyjdzie zmierzyć się ze śmiertelnie groźnymi monstrami. Zanim się jednak o tym przekonają na własne oczy, będą pełni nadziei i oczekiwań, że trud ich misji skolonizowania nowej planety zdatnej do zamieszkania przez człowieka na pewno spotka się z wdzięcznością mieszkańcówZiemi. Są dumni, że tworzą nowy rozdział w historii gatunku homo sapiens sapiens. Tuż po lądowaniu, stąpając niepewnie w pełnym uzbrojeniu na nieznanym lądzie, natrafili nawet na coś, co nazwali pszenicą. Czyżby zatem poszukiwany raj dla ludzkości z trzeciej planety Układu Słonecznego? Pierwsze podejrzenia budzą nieznane szmery i... cisza. Zupełna cisza. Żadnego ptaka, motyla czy choćby drobnej zwierzyny leśnej. W mrocznych grotach na kolonizatorów czekają uśpione potwory z bezwzględną wolą zabicia przybyszów-intruzów. Uciec ze śmiertelnej pułapki nie będzie łatwo.

"Obcy: Przymierze" to kolejna odsłona słynnej sagi spod znaku "Alien" (od poprzedniego "Prometeusza" minęło już 5 lat). Najnowszy thriller science-fiction w reżyserii Ridleya Scotta wchodzi na ekrany kin w piątek, 12 maja.

Obsada:

  • Michael Fassbender jako David
  • Noomi Rapace jako Elizabeth Shaw
  • Katherine Waterston jako Daniels
  • Danny McBride jako Tennessee
  • Billy Crudup jako Christopher Oram

Zobacz zwiastun: