W niedzielę 2 kwietnia Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej kończy 20 lat. Z tej okazji warszawscy aktorzy wspólnie przeczytają fragmenty Konstytucji RP. Czytanie Konstytucji RP odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia w samo południe na schodach PKiN .

Konstytucja RP to najważniejszy akt prawny RP. Ostatnio nie wszyscy się z tym zgadzają. Warto uczcić 20 lecie Konstytucji RP, warto szanować wartości, warto być przyzwoitym. Bądźmy tego dnia razem, wspólnie z Konstytucją RP i aktorami warszawskich teatrów. Konstytucję przeczytają między innymi: Irena Jun, Monika Świtaj, Ania Paruszyńska Stanisław Brudny, Marcin Pempuś, Krzysztof Strużycki, Tomek Nosinski, Piotrek Żurawski Jarosław Szczepański (dziennikarz).

Do zobaczenia, 2 kwietnia 2017 roku, o godzinie 12.00. Zaprasza Zespół STUDIO teatrgalerii.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – najważniejszy akt prawny Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalony 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzony w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku. Konstytucja RP weszła w życie 17 października 1997. Złożona jest z preambuły i 13 rozdziałów, w tym z 243 artykułów.