Co warto zobaczyć i na co się wybrać? Oto najciekawsze wydarzenia tygodnia w pigułce
„WILHELM TELL” W OPERZE NARODOWEJ. Operę w czterech aktach można zobaczyć 19, 22 i 25.02. W roli tytułowej baryton Davide Damiani.
ANTYWALENTYNKOWA NOC GROZY W SIECI MULTIKINO. 17.02 od godz. 22 będzie można zobaczyć filmy „Lekarstwo na życie”, „Autopsja Jane Doe”, „Zombie express” i „Lament”.
TRZECIE URODZINY KLUBU KOMEDIOWEGO w stolicy. Urodzinowy wieczór łączący konwencję nawijaka i spektaklu improwizowanego odbędzie się 18.02.
APOCALYPTICA POWRACA DO POLSKI, by świętować 20-lecie ich najważniejszego albumu „Plays Metallica by four cello”. Wystąpią u nas 17.02 na warszawskim Torwarze, a 18.02 we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.
POST MALONE TO KOLEJNA GWIAZDA FESTIWALU WORLD WIDE WARSAW. Amerykański raper wystąpi 18.02 w klubie Proxima. W ramach imprezy odwiedzą nas też m.in. Thundercat (18.03) i Sampha (19.03).
CZTERY KONCERTY SKUNK ANANSIE. Autorzy przeboju „Hedonism” z charyzmatyczną Skin przy mikrofonie wystąpią w dniach 20–24.02 kolejno w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.
KONCERT CHARYTATYWNY w 3. rocznicę tragicznych wydarzeń na Ukrainie. 19.02 w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbędzie się koncert fortepianowy ukraińskiej pianistki Antuanetty Miszczenko, która 3 lata temu grała na barykadach podczas walk o wolność Ukrainy. Dochód z koncertu trafi do dzieci żołnierzy, którzy zginęli w wojnie na wschodzie kraju.
DEVIN TOWNSEND PROJECT na dwóch koncertach w Polsce. Mistrz progresywnego metalu wystąpi 18.02 w klubie Kwadrat w Krakowie i dzień później w warszawskiej Stodole.