Turnauowi, Kubiszynowi i Konradowi towarzyszyć będzie saksofonista Leszek Szczerba.

Grzegorz Turnau należy do najpopularniejszych polskich pianistów i wokalistów nurtu poezji śpiewanej. Krakowski muzyk jest laureatem m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu, nagrody Mateusza radiowej Trójki. Współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Zbigniewem Preisnerem, Stanisławem Soyką i Magdaleną Umer. W przeszłości związany był z Piwnicą pod Baranami.

Zadebiutował w 1991 r. albumem "Naprawdę nie dzieje się nic", na którym wykonywał m.in. piosenki, napisane do wierszy takich poetów jak m. in. Krzysztof Kamil Baczyński, Ewa Lipska, Józef Czechowicz i Konstanty Ildefons Gałczyński, a także utwory autorskie. Wśród poetów, po których wiersze sięgał krakowski pianista, znalazł się także amerykański poeta i dramaturg E. E. Cummings.

Turnau nagrał jeszcze trzynaście albumów, ostatni - "7 widoków w drodze do Krakowa" - ukazał się w 2014 r. W jego dorobku znalazły się także prace, poświęcone twórczości innych artystów - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Marka Grechuty oraz Grzegorza Ciechowskiego.

Koncerty w ramach 23. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz Na Starówce odbywać się będą do 26 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Zagrają jeszcze: Christian Bakanic's Trio Infernal i Josemi Carmona and Javier Colina z udziałem Jose Ruiza Bandolero.