"Już w najbliższy weekend 6,7 i 8 listopada zapraszamy na pokazy online spektaklu "Taniec albatrosa". Spektakl będzie udostępniony bezpłatnie na stronie www.wspolczesny.pl/teatr-online" - poinformował na swojej stronie Teatr Współczesny w Warszawie.

Jak przypomniano, premiera "Tańca albatrosa" - spektaklu wg tekstu Geralda Sibleyrasa w reż. Macieja Englerta - w Internecie odbyła się 28 października br. 6, 7 i 8 listopada sztukę będzie można ponownie obejrzeć online w godz. 19-21.

Kolejne streamingi internetowe zaplanowano na 14, 15, 21, 23 i 24 listopada br.

"Francuski dramatopisarz Gerald Sibleyras (autor Napisu, który to spektakl był grany w naszym teatrze przez dziewięć lat), niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami" - napisano na stronie teatru.

"Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, jego o trzydzieści lat młodsza narzeczona, siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża,ich przyjaciel - żyjący w związku platonicznym - a ponadto zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu" - czytamy w opisie spektaklu.

Autorką przekładu jest Jolanta Domagalska. Scenografię zaprojektował Marcin Stajewski, a kostiumy - Anna Englert. Za choreografię odpowiada Weronika Pelczyńska.

Występują: Andrzej Zieliński (Thierry), Leon Charewicz (Gilles), Agnieszka Pilaszewska (Francoise) i Ewa Porębska (Judyta).