Brytyjski zespół Muse wystąpi 23 listopada w łódzkiej Atlas Arenie. Łódzki koncert będzie częścią europejskiej trasy zespołu - poinformowali organizatorzy koncertu firma Live Nation.

Zespół Muse zapowiedział na 17 września wydanie swojego szóstego albumu studyjnego "The 2nd Law". Premierze płyty towarzyszyć będzie ogromna europejska trasa koncertowa, która rozpocznie się 16 października we Francji.

23 listopada 2012 zespół wystąpi na jedynym w tym roku koncercie w Polsce, w łódzkiej Atlas Arenie. Ogólnodostępna sprzedaż biletów w cenach od 154 do 209 zł rusza w czwartek, 14 czerwca.

Muse to brytyjskie zespół rockowy utworzony w 1994 roku. Liderem tria jest charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Matthew Bellamy. Zespół w swojej muzyce łączy rock alternatywny i progresywny z muzyką klasyczną, funk i muzyką elektroniczną i znany jest z energetycznych koncertów.

Reklama

Grupa wydała dotąd pięć albumów studyjnych. Płyta "Black Holes and Revelations" przyniósł zespołowi nominację do Mercury Prize. Ich ostatni album "The Resistance" z 2009 roku otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy album roku 2009. Był też "numerem jeden" w 19 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.