Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka Guns N Roses, zagra na Stadionie Miejskim w Rybniku. Na koncert , który zespół zagra 11 lipca , sprzedano już 14 tys. biletów.

Zespół, podobnie jak rok temu Bryan Adams, wystąpi na zmodernizowanym w 2003 roku Stadionie Miejskim, który jak poinformowała rzeczniczka magistratu Lucyna Tyl może maksymalnie pomieścić ok. 18 tys. osób.

Kariera Guns N' Roses rozpoczęła się wraz z sukcesem ich pierwszej płyty długogrającej, "Appetite For Destruction" (1987). Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie i jest uznawany za jeden z ważniejszych w historii muzyki rockowej. Z tego krążka pochodziły pierwsze przeboje GN'R - "Welcome To The Jungle", "Paradise City" czy "Sweet Child O' Mine".

Zespół występował wówczas w składzie: Axl Rose, Slash (gitara), Izzy Stradlin (gitara), Duff McKagan (gitara basowa) i Steven Adler (perkusja). W 1990 roku, w wyniku m.in. problemów z narkotykami, Adler został wyrzucony z zespołu, a jego miejsce ostatecznie zajął Matt Sorum. W 1991 roku do grupy dołączył też Dizzy Reed, a opuścił ją Izzy Stradlin (zastąpił go Gilby Clarke).

Reklama

Z przypadającego na przełom lat 80. i 90. okresu największej popularności Guns N' Roses, w zespole pozostał tylko lider, wokalista Axl Rose.

Guns N' Roses wystąpi w Polsce po raz drugi. Pierwszy koncert odbył się na stadionie warszawskiej Legii w 2006 roku, w ramach trasy promującej ostatni, jak dotąd, album zespołu "Chinese Democracy".