Brytyjskie trio Depeche Mode podczas wtorkowej konferencji prasowej w Paryżu podało garść informacji dotyczących nowej płyty i trasy koncertowej, w ramach której odwiedzi również Polskę. Zespół wystąpi na Stadionie Narodowym 25 lipca 2013 r.

Najnowszy, trzynasty z kolei album studyjny Depeche Mode trafi do rąk zniecierpliwionych fanów w kwietniu 2013 r. Nad krążkiem zespół pracował wraz z producentem Benem Hillierem, który odpowiedzialny był za brzmienie poprzednich dwóch płyt zespołu: "Playing The Angel" z 2007 r. i "Sounds Of The Universe" z 2009 r. Tradycyjnie już rolę głównego kompozytora obrał Martin Gore, ale kilka utworów napisał także wokalista Dave Gahan.

Tuż po premierze albumu, nad tytułem którego muzycy wciąż debatują, Depeche Mode wyruszy w światową trasę koncertową. Dave Gahan, Martin Gore i Andy Flatcher zagrają 34 koncerty, w 25 europejskich miastach, dla ponad 1,5 miliona fanów. Następnie trasa zawita do Ameryki Północnej. Zespół rozpoczyna trasę występem na stadionie w Hayarkon Park w Tel Avivie we wtorek 7 maja.

Trio, które w Polsce ma rzesze oddanych fanów, ponownie zawita do Polski, grając na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podana w poniedziałek data koncertu: 25 lipca 2013 r. została oficjalnie potwierdzona. Sprzedaż biletów ruszy 26 października o godz. 10:00.

Zespół Depeche Mode powstał w 1980 r. w brytyjskim Essex. Pierwszy skład zespołu obejmował czterech muzyków: wokalistę Dave'a Gahana, multiinstrumentalistę Martina Gore'a, klawiszowca Andy'ego Fletchera i kompozytora Vince'a Clarke'a. Tuż po wydaniu debiutanckiego albumu "Speak & Spell" w 1981 r. Clarke opuścił Depeche Mode. Jego miejsce zajął perkusista Alan Wilder, który w zespole pozostał do 1995 r. Światową sławę przyniósł zespołowi wydany w 1990 r. album "Violator", zawierający przebój "Enjoy The Silence". Od tamtej pory każda z płyt grupy triumfuje na listach przebojów. Wokalista Depeche Mode, Dave Gahan należy do grona najbardziej charyzmatycznych artystów świata. Jego charakterystyczny taniec na scenie jest jednym ze znaków rozpoznawczych Depeche Mode. Magazyn muzyczny "Q" umieścił muzyka na 27. miejscu zestawienia 100 największych frontmanów.