W oczekiwaniu na nowy album Depeche Mode fani zespołu będą mogli przypomnieć sobie historię grupy i poznać szczegóły z życia jej lidera z książki biograficznej "Dave Gahan. Depeche Mode". Polski czytelnik pozna biografię wokalisty 28 listopada.

Książka "Dave Gahan. Depeche Mode" poprowadzi czytelników od niespokojnego dzieciństwa Dave'a Gahana, przez jego dziką młodość w rodzinnym Essex, aż po olbrzymi sukces i wkroczenie do panteonu gwiazd światowego show-biznesu.

Na kartach biografii autor Trevor Baker ukaże nie tylko blaski sławy, ale przede wszystkim jej cienie, które doprowadziły Dave'a Gahana na skraj załamania nerwowego. Czytelnik zmierzy się z demonami, które miotały artystą, pozna koleje jego drogi powrotnej do formy oraz dowie się, jak obecnie wygląda codzienność 50-letniego "boga rocka".

Książka "Dave Gahan. Depeche Mode" umili fanom grupy okres oczekiwania na kolejny, trzynasty już album w jej dorobku, który na rynek ma trafić w kwietniu 2013 r. Nad krążkiem zespół pracował wraz z producentem Benem Hillierem, który odpowiedzialny był za brzmienie poprzednich dwóch płyt zespołu: "Playing The Angel" z 2007 r. i "Sounds Of The Universe" z 2009 r. Tradycyjnie już rolę głównego kompozytora obrał Martin Gore, ale kilka utworów napisał także wokalista Dave Gahan.

Książka "Dave Gahan. Depeche Mode" ukaże się nakładem wydawnictwa Anakonda, które na luty 2013 r. zapowiada pozycję biograficzną kolejnego muzyka Depeche Mode - Martina Gore'a. W przygotowaniu jest również pełna księga dokonań Depeche Mode.