05.11. Gdańsk (PAP) - 19 czerwca 2013 r. na stadionie PGE Arena w Gdańsku wystąpi zespół Bon Jovi. Będzie to pierwszy i jedyny występ w Polsce tej amerykańskiej grupy rockowej, znanej z takich przebojów jak "Livin' On A Prayer" i "It`s My Life".

"Z całą pewnością będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju w przyszłym roku" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Janusz Stefański, współwłaściciel agencji Prestige MJM, która wraz z komunalną spółką Arena Gdańsk Operator jest organizatorem koncertu Bon Jovi.

Kwintet z New Jersey zagra w Gdańsku w ramach światowej trasy koncertowej "Because We Can" - promującej nową płytę zespołu, która ma się ukazać w marcu 2013 r.

Amerykańska grupa wystąpi m.in. w Johannesburgu (RPA), a w Europie - w Berlinie, Kopenhadze, Sztokholmie, Manchesterze oraz Monachium.

Stefański przypomniał, że Bon Jovi gromadząc masową publiczność od wielu lat zalicza się do najlepiej zarabiających wykonawców na występach na żywo.

"W 2010 r. Bon Jovi wyprzedził w tym względzie takie marki jak AC/DC, U2, Lady Gaga czy Metallica i zarobił ponad 200 mln dolarów. Na ten wynik zespołu złożyło się 80 koncertów. W 2011 r. Bon Jovi zarobił na koncertach 192 mln dolarów i został wyprzedzony jedynie przez grupę U2" - dodał Stefański.

Sprzedaż biletów na przyszłoroczny koncert Bon Jovi w Gdańsku rozpocznie się w piątek 9 listopada.

Amerykański zespół powstał w 1983 roku w amerykańskim stanie New Jersey, a jego historia zaczęła się od lidera i frontmana grupy Johna Bongiovi. Kapela ma na koncie 11 albumów studyjnych.

Fani rocka znają ten zespół z takich hitów jak "You Give Love A Bad Name", "Livin' On A Prayer", "Bad Medicine", "Born To Be My Baby", "I'll Be There For You", "It's My Life" i "Always".