Album "21" brytyjskiej wokalistki Adele przebił granicę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Stał się w ten sposób 21 krążkiem, który osiągnął tak imponująca sprzedaż od 1991 roku, gdy zaczęto prowadzić tę statystykę.

Płyta Adele osiągnęła liczbę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy w 92 tygodnie. To osiągnięcie kwalifikuje "21" do wyróżnienia "diamentowym" statusem ze strony Recording Industry Association of America.

Ostatnim albumem, który sprzedał się w równie dużej ilości w krótszym czasie był "No Strings Attached" boys-bandu 'N Sync, który potrzebował zaledwie 43 tygodni by sprzedać 10 milionów egzemplarzy. Wcześniej tego samego wyczynu, w zaledwie 29 tygodni dokonał inny boys-band Backstreet Boys ze swoim krążkiem "Millenium" w 1999 roku.

"21" jest drugim krążkiem brytyjskiej piosenkarki, która zdobyła popularność dzięki swojej debiutanckiej płycie "19" w 2008 roku. W 2012 roku wokalistka nagrała piosenkę do filmu "Skyfall" o przygodach agenta Jamesa Bonda, która okazała się najpopularniejszym utworem na iTunes.