Bestsellerowa płyta "21" brytyjskiej supergwiazdy Adele trafiła pod strzechy, sprzedając się w nakładzie przekraczającym tytułowe 21 milionów. Krążek trafił w tym roku pod choinki ku... rozczarowaniu obdarowanych.

Jak podaje portal musicMagpie, zajmujący się transakcjami wymiany i sprzedaży niechcianych przedmiotów, płyta Adele "21" jest najczęściej zwracanym prezentem gwiazdkowym tego roku w Wielkiej Brytanii.

Obecność pod choinką krążka, zawierającego takie przeboje, jak "Rolling In The Deep" czy "Someone Like You" nie ucieszyła aż 47 tys. słuchaczy. Podobny los spotkał albumy wokalistki Emeli Sande "Our Version Of Events" (41 tys. zwrotów) oraz boysbandu One Direction "Up All Night" (37 tys. zwrotów).

Nie tylko muzyka z czołowych miejsc list przebojów mijała się z gustami tysięcy obdarowanych podczas tegorocznych świąt. Płyty DVD z filmami, bijącymi rekordy frekwencji kinowej, takie jak "Zmierzch" czy "Mroczny rycerz" trafiły do zwrotu odpowiednio 36 i 35 tys. razy.

"To smutne, że tak wiele młodych osób pozbywa się prezentów, które wybrali dla nich rodzice" - skomentował Eren Ozagir z portalu musicMagpie.