Mumford & Sons, Gotye oraz FUN - to tryumfatorzy tegorocznych Grammy. Nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego wręczono dzisiejszej nocy w Los Angeles.

Najbardziej prestiżowe nagrody Grammy przyznawane są w 4 kategoriach - płyta roku, nagranie roku, piosenka roku i najlepszy nowy artysta. W tej ostatniej nagroda przypadła grającemu muzykę indie pop zespołowi FUN. „Nie sądziłem, że wygramy w tej kategorii. Konkurowaliśmy z Frankiem Ocean i The Lumineers. Wszyscy byli tacy wspaniali” - mówił wokalista grupy Nate Ruess.

Utwór grupy FUN „We are young” został też uznany za najlepszą piosenkę mijającego roku. Statuetka za nagranie roku przypadła urodzonemu w Belgii Australijczykowi Gotye, za utwór „Somebody That I Used to Know”, który wykonuje wraz z Kimbrą. Nagrodę wręczał słynny muzyk „Prince”.„Brakuje mi słów. Odbieram nagrodę z rąk człowieka, którego słuchałem przez tyle lat i który inspirował mnie do tworzenia muzyki” - mówił Gotye.

W kategorii „album roku” nagroda przypadła brytyjskiej grupie Mumford & Sons za płytę „Babel”. Podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Grammy nie zabrakło wyjątkowych momentów. Jednym z nich był wspólny występ Stinga i Bruno Marsa.