Reżyser Timur Bekmambetow zapowiedział kontynuację filmu "Wanted" z 2008 roku. W pierwszej części wystąpili m.in. James McAvoy, Morgan Freeman i Angelina Jolie.

- Na trzy, cztery lata przerwaliśmy pracę nad filmem - powiedział Timur Bekmambetow serwisowi The Playlist. - Trzy tygodnie temu wpadłem na nowy pomysł, który przedstawiłem wytwórni. Bardzo się spodobał i właśnie rozpoczęły się pracę nad scenariuszem. Będzie szokujący. - dodaje reżyser.

W pierwszej części "Wanted" James McAvoy zostaje zwerbowany przez Morgana Freemana i Angelinę Jolie do organizacji zawodowych zabójców. Na końcu filmu większość głównych bohaterów ginie, co może stwarzać problemy przy ewentualnym sequelu.

Film

- To kontynuacja przygód głównego bohatera. Pozostali nie żyją. Nie mogą powrócić. Historia będzie miała tą samą główną postać, tą samą mitologię i wspaniały zwrot akcji - zapewnia Bekmambetow.

"Wanted" był nominowany m.in. do Oscara (najlepszy dźwięk i jego montaż), Teen Choice (najlepszy film akcji), MTV Movie Awards (najlepszy aktor) i Saturn (najlepszy film fantasy). Na całym świecie zarobił ponad 340 mln dolarów. Reżyser Timor Bekmambetow, którego Hollywood zauważyło dzięki "Straży nocnej" i "Straży dziennej" wprowadza w tym roku na ekrany film "Abraham Lincoln: Łowca wampirów".

Marcin Rybicki